English / Hebrew

מה אהבתי בחודש
אפריל 2018

חודש אפריל מאחורינו ולמרות שעוד רגע חודש מאי מגיע גם הוא לסיומו בחרתי בכל זאת לפרסם מה אהבתי בחודש אפריל. בראש ובראשונה אני רוצה לספר שהחודש היה באמת מלא בחוויות נהדרות וחיוביות. חגגתי יום הולדת, אחד החברים הכי טובים שלי השתחרר מצה"ל, ציירתי המון והלימודים היו שוב למוקד עניין מסקרן ומרגש בשבילי. אז בלי התעכבות נוספת הנה סקירה של מה שאהבתי החודש.

April Favorites 2018 sapir ashkenazi מה אהבתי בחודש אפריל ספיר אשכנזי סאפסטייל Sapstyle Monthly Favorites

מוזיקה- במשך כל החודש הקשבתי בלי הפסקה ללהקה האוסטרלית JET שהוקמה בשנת 2001. את השיר המוכר שלהם "are you gonna be my girl" כבר הכרתי מזמן ומאוד אהבתי ואחרי ששמעתי אותו בתחילת החודש התחלתי לחפש, להתעניין ולהאזין לעוד שירים של הלהקה. עד כה לא נתקלתי אפילו בשיר אחד שלא אהבתי. האזנתי לאלבומים "Get Born" ו- "Shaka Rock" שאותו אהבתי במיוחד ושמעתי שוב ושוב. עוד להקה שהאזנתי לה החודש היא The 1975. את הלהקה גיליתי בשנת 2013 כשהייתי חולה והיה לי הרבה זמן פנוי. הייתי מעבירה שעות בכתיבה תוך האזנה לרצועות השמעה באפליקציית 8tracks. כשנכנסתי שוב לאפליקציה גיליתי מחדש את כל אותם שירים ופתאום לרגע אחד הרגשתי כפי שחשתי בימים בהם שמעתי מוזיקה וכתבתי מלאת תיקווה להבריא, וככה למעשה התחלתי לבנות את האתר SapStyle. השירים שהכי אהבתי מהאלבום הראשון של Chocolate", "Settle Down", "Girls" :The 1975". השירים כולם בעלי אופי דומה ולי הם מזכירים את העונות הסתיו של שנת 2013 שהייתה מאוד עוצמתית עבורי.

The Nanny- היא תוכנית טלוויזיה קומית מ-1993 בכיכובה של יוצרת הסדרה פראן דרשר שהיא אישה מדהימה, חזקה ומודל אמיתי לחיקוי. הסדרה מתרכזת באומנת יהודייה שמגיעה במקרה לתפקיד. היא מטפלת בשלושת ילדיו של מפיק מחזות מפורסם בשם מקסוול שפילד. הכתיבה מצחיקה ושנונה, עיצוב הדמויות יפיפה והסטייל של פראן וכל משפחתה במיוחד כל כך כייפי ומעניין. אני נתקלתי בסדרה בשנת 2008 כשהייתי בקליפורניה ומאז כל כמה זמן הייתי נזכרת בה וצופה בכמה פרקים. עכשיו אחרי שראיתי את כל הסדרה אני באמת יכולה להצהיר שאהבתי אותה ושהיא מושלמת לכל מי שמחפש משהו קליל לצפייה.

פיקניקים- חלק ניכר ממפגשים עם חברים בחודש אפריל ואולי בגלל השינוי במזג האוויר האביבי היו בפיקניקים. הראשון היה בפארק הלאומי רמת גן, אחד נוסף היה בפארק הירקון לכבוד השחרור מהצבא של ברק (אחד מהחברים הכי טובים שלי) שם שיחקנו במשחקי קופסה ואחרון בירושלים עם חבר חדש יחסית ומאוד מקסים. היה כייף לנצל את חופשת הפסח מהלימודים בין היתר בלפגוש וגם להכיר חברים.

לדבר בטלפון- עוד בנושא חברים וחברות אחד הדברים שהכי אהבתי לעשות החודש היה לתמוך, להתעדכן וגם סתם לקשקש עם האנשים שאני אוהבת בשיחת טלפון. אני בן אדם יחסית לחוץ מטבעי, תקשורת עם חברים זה אחד הדברים שהכי מרגיעים אותי ומאפשרים לי שקט. יש משהו בקול של אדם אחר עם טונציה ורגש שגורם לשמחה והרגשת קירבה. ככה אני יכולה יותר להבין את המצב של האדם שמדבר איתי מהעבר האחר וכמובן גם הוא יכול יותר להבין אותי. אני חושבת שכיום יותר מאי פעם שיחות ישירות בין בני אדם חשובות לבריאות הנפשית של כולנו, זו הסיבה שאני הכי אוהבת להיפגש עם אנשים שחשובים לי ולראות אותם פנים אל פנים אבל כשזה לא אפשרי אני מאוד שמחה לדעת שאנחנו תמיד יכולים להתקשר זה לזה. 

באולינג- מי שמכיר אותי כבר יודע שאני בדרך כלל מעדיפה לחגוג אירועים חשובים או משמחים בפעילות חברתית על פני פעילות שסובבת מסעדה ואוכל. לכן כמו בשנה שעברה כששאלו אותי מה אני רוצה לעשות ליום ההולדת שלי בחרתי לצאת ולשחק באולינג. אני תמיד מאוד שמחה כשאני נכנסת למשחק אני נותנת כיפיים עם כל הצלחה של אחד מהמשתפים, קופצת ומעודדת. בסוף המשחק הגעתי למקום השלישי אבל מאוד מאוד נהנתי.

לשבת עם אמא שלי לקפה- עוד בתחום החברתי אחד הדברים שהכי נהנתי לעשות החודש היה לשבת עם אמא שלי לקפה ופשוט לדבר.
לא רק שזה עוזר לשתינו לאוורר את המחשבות שלנו ולשתף אחת את השנייה בכל מה שקורה, הפייד באק שאני מקבלת ממנה כמעט תמיד שונה ממה שאני רואה או חושבת, היא תמיד מוסיפה לשיחה רובדים מעניינים מתוך עולמה האישי ופותחת לי את הראש לחשיבה שונה מזאת שלי. 
 

אמנות- הדבר האחרון ובהחלט מהדברים החביבים עלי בחודש אפריל היה ליצור ציורים ואמנות שקשורה בעולמי הפנימי, בדברים שחוויתי, שאני מאמינה בהם או שמתארים אותי. 
הרגשתי ש
דרך מחשבה על מדיום וסוג הצבע אני יכלה להביע את הסיפור או את הרעיון שעליו כל יצירה מדברת. אני מאוד מצפה ומתרגשת למסגר ולתלות חלק מהן בעתיד.

עכשיו אני רוצה לשמוע מכם, מה אתם עשיתם בחודש אפריל? איך חגגתם ומה עשיתם בחופשת הפסח? ואם מי הייתם רוצים לשבת לקפה או לפיקניק אביבי ולשוחח ולהכיר יותר?
אני אשמח לשמוע מכם על הכל!
אהבתם את הכתבה ורוצים לקרוא עוד? 
לחצו כאן כדי לקרוא מה אהבתי בחודש מרץ.

 -Sapir-