English/ Hebrew

מה אהבתי בחודש
מאי 2018

חודש מאי היה חודש מורכב הוא כלל בתוכו הרבה מאוד מוזיקה, קריאה, צפייה בסרטים וסדרות. כמחצית ממנו העברתי בבית תוך שאני חולה בדלקת גרון, חלשה ולא מסוגלת לדבר. החודש גם התכוננתי למבחן הראשון של מחצית ב'  והאמת היא שזה היה מהדברים הבודדים שהתנאים אפשרו לי לעשות. עוד דבר שלצערי הקצין והגיע לרמת שיא החודש היה שלא הצלחתי להירדם. יכולת כל כך בסיסית הפכה עבורי לאתגר של ממש, היא נמשכה ימים על גבי ימים ולבסוף אף הגיעה לשבועות בהן אני פשוט שוכבת במיטה עד בצבוץ השמש מהחלונות, כדי לקרוא עוד על כך לחצו כאןאך בו בזמן גם חשתי מאוד שמחה כי לראשונה מזה באמת הרבה מאוד זמן התחלתי להרגיש משהו כלפי מישהו חדש, וטוב זה פשוט נפלא. היכולת הזו לפתח רגשות ופרפרים בבטן שהיא לחלוטין שלי ונמצאת בי גרמה לי להרגיש אופטימית ועם הרבה מאוד תקווה לעתיד.
עכשיו, אחרי התקציר הקצר של חודש מאי בואו ניגש לדברים שאהבתי:

May Favorites 2018 sapir ashkenazi מה אהבתי בחודש מאי ספיר אשכנזי סאפסטייל Sapstyle Monthly Favorites

הארי פוטר:
אם אתם עוקבים אחר הכתבות של מה אהבתי החודש אתם וודאי יודעים כי את הספר השלישי בסדרת הארי פוטר התחלתי לפני כבר כמעט שנה בשבועיים בהם טיילתי בלונדון. מאז ויחד עם הלימודים באוניברסיטה שדורשים המון קריאה של מחזאות, טקסטים, מאמרים ומחקרים יצא שזנחתי מאחור את הספר ונתתי לו לאסוף אבק כשהוא יושב לו ומחכה לצד המיטה שלי. מדי פעם הייתי בוחרת לקרוא בו מספר עמודים בעיקר כדי להפיג לחץ או מתח שחשתי ברגע נתון. החודש בעיקר בגלל חוסר המנוחה הכללי שלי סיימתי את הספר ואף התחלתי כבר באותו היום את הרביעי.
את הפתיחה של הספר הרביעי אהבתי במיוחד. השבירה של המוסכמה שכבר הכרתי מהספרים הקודמים כי עלילת הספר תמיד תיפתח בחופשת הקיץ בבית הדארסלים הפתיעה אותי ומשכה אותי מיד. אני חובבת גדולה של אקשן בספרים והמתח שנוצר מהסיפור על הבית המסתורי בו שוכן וולדמורט, ושני מקרי המוות שכבר מיד אנחנו עדים להם יצר רובד של מתח ומסתורין שהולכים גוברים ונבנים ממש מולנו תוך הקריאה. כשסיימת את הפרק וחזרתי למשפחת דארסלי נותרתי עם הרגשה של "ואוו מה קרה עכשיו?!" שלא הרגשתי כבר הרבה זמן.

ארטיקים:
בעקבות המחלה שתפסה כמחצית מחודש מאי, הגרון הכואב והיכולת המוגבלת ביותר שלי לאכול ולדבר החל בבית טרנד ברור של קניית ארטיקים מגוונים. זו מגמה נחמדה ששימחה את כולם ובמיוחד אותי. ארטיקים החלו להיות מרכיב מרכזי בתזונה שלי למשך כשבועיים. עכשיו כשאני בריאה מגמת הארטיקים המגוונים במקפיא לא חדלה מלהתקיים בבית, אך חשיבותם בהרכבת התזונה היומית שלי ירד כמובן.

בנות גילמור:
מבחינת טלוויזיה במשך השהות שלי בבית חיפשתי משהו מוכר לצפות בו, משהו משעשע קליל וכייפי, ובאופן טבעי נגשתי לצפות בסדרה המקסימה Gilmore Girls. הסדרה ששודרה בין השנים 2000-2007 מתמקדת ביחסים המורכבים שבין לורליי, להוריה ריצ'ארד ואמלי וביתה רורי. לורליי שגדלה בבית עמיד כשתמיד הרגישה כי עתידה נקבע עבורה מראש במסלול אותו לא בחרה, נכנסה להריון בגיל 16 ועזבה את בית הוריה לחיות בעיירה קטנה שם עבדה במלון ובנתה לעצמה חיים חדשים. הסדרה מושכה אותי במיוחד בגלל הקצב המהיר של הדיאלוגים שנעשים עם המון שנינות סרקזם. והקסם שבכל הדמויות או ה"טיפוסים" בעיירה הקטנה הזו בה כולם מכירים את כולם "סטארס הולו". בנוסף אהבתי את כמות תשומת הלב שנותנים ליצירת העולם הבדיוני הזה. בתור מעצבת אני תמיד מתלהבת מסט בו מייצרים אווירה ייחודית תוך שימוש בלוגואים לכל עסק בסדרה ואביזרים מיוחדים שמזוהים עם כל מקום וכו'..

לק ציפורניים:
כחלק מהניסיונות להפיג את השעמום במגוון דרכים בחרתי לצייר בלק, בעיקר צורות מופשטות וכתמי צבעים. כל 4-5 ימים הסרתי את הלק הנוכחי כדי ליצור משהו חדש. פעם אחת ייצרתי ציור על רקע בצבע גוף עם כתמים מופשטים בירוק, חום, כחול, ורוד ועוד.. באחרת זיגזג בין ששני הצבעים המתנגשים ורוד בהיר ואדום פרימארי, כמה ימים אחרי זה יצרתי מעבר בין צבעי קשת פסטלים וכמובן גם הייתי חייבת לצייר חרציות על רקע ורוד בהשראת האביב. 

מוזיקה:
בהמשך ישיר מהחודש שעבר גם החודש לא הפסקתי להאזין ללהקות "1975" ו-"Jet" (עליהן הרחבתי בכתבה על חודש אפריל),רק שהחודש חברו לאלו עוד שתי להקות. הראשונה היא "The Kooks"- להקת להקת אינדי רוק אנגלית שהוקמה בשנת 2004, שכל כך התלהבתי ממנה עד כדי כך שאני רוצה למצוא כרטיסים וללכת לראות הופעה חייה שלהם. כמובן שחלק מהשירים שלהם הכרתי מזמן אבל מעולם לא התעמקתי בלנסות ולהכיר עוד מהמוזיקה שלהם ומהם. החודש האזנתי ללהקה ברצף ובכמויות והנה רשימה של מספר שירים החביבים עלי ביותר: "Always Where I Need to Be", "Bad Habit", "Runaway", "She Moves In Her Own Way", "Forgive & Forget", "No Pressure" "Naïve", "All the Time", "Stormy Weather".

הלהקה השנייה היא להקת "One Night Only"- גם היא להקת אינדי רוק בריטית והוקמה בשנת 2003. בדומה למקרה הקודם גם את הלקה הזו הכרתי כבר מזמן אך רק בזכות השיר "Say You Don't Want It" בו נתקלתי כנראה בזכות השחקנית אמה ווטסון שהשתתפה בקליפ. החודש התאהבתי בעוד כמה שירים של הלהקה ביניהם:   "Can You Feel It", "Just For Tonight", "you and me".

מטרה לחודש הקרוב:
לקחת דברים שקורים בחיים יותר בקלות וברוח טובה. דבר נוסף הוא להיות פרודוקטיבית על מנת לצמצם פערים שיצרתי כשהייתי חולה ונשארתי בבית.

עכשיו אני רוצה לשמוע מכם, מה הם הדברים שאתם אהבתם ונהניתם מהם במשך החודש?
מה הן הסדרות שאתם צופים בהם כאשר אתם חולים בבית?
ואיזה ספר מסדרת הספרים הארי פוטר הוא החביב עליכם?
אתם מוזמנים ליצור איתי קשר באינסטגרם או לכתוב לי  בתגובות גם שם בפייסבוק.
אני אשמח לשמוע מכם על הכל!

 -Sapir-