מרגישה אבודה

מארי פורליו היא אחת מהנשים שמהוות לי מקור השראה, מודל לחיקוי ועוזרות לי לעשות סדר בחיי. הפרק הספציפי הזה עוסק בלהרגיש אבודה ומבולבלת. בחרתי לכתוב דווקא על הפרק הזה משום שלאחרונה חשתי מבולגנת, המחשבות הרעות התרוצצו בראשי ולא נתנו לי מנוחה, הרגשתי אבודה, חסרת אונים, הרגשתי כאילו העולם חורב ומתמוטט. אולי זה טיפה דרמתי, אבל הרגשות והמחשבות הללו מופיעות מדי פעם לכולנו בראש ולא נותנות לנו מנוח. בסרטון מארי מלמדת כיצד להתמודד עם המציאות הזו בה אנו מרגישים אבודים ולצאת ממנה חזקים ומחודשים.

felling lost

בסרטון זה מארי שמה דגש על העקרונות הבאים:

* לעשות צעד אחד בכל פעם: להתרכז בו, ולאט לאט להגשים את המטרות שנצבות מולך. 

* הכל קורה לטובה / מסיבה מסויימת: זה אולי נשמע קלישה אבל זוהי השקפת עולם נהדרת! עלינו לזכור שלדבר אין משמעות מלבד המשמעות שאנו מייחסים לו. הבחירה היא בידים שלנו, האם לשייך לכל מקרה משמעות שבונה או משמעות שמדכאת אותנו.

* כאב הוא בלתי נמנע אבל סבל הוא אופציונלי: דבר אינו מחזיק לנצח, גם לא כאב. במקום לחשוב שוב ושוב שאנחנו קורבנות ולשחזר את הכאב בעזרת מחשבות מדכדכות, תאפשרו לעצמכם לחוש את הכאב בגופכם ולחוות אותו מבלי לחוות דרמה מנטלית ומבלי להיאבד במחשבות כמו "מדוע זה קרה לי?", "למה אני כזו כישלון?" וכו'… כל אלו הם סיפורים שאנחנו מספרים לעצמנו, שאינם נכונים, ואם נחווה את הכאב הפיזי מבלי להיכנס לכאב מנטלי הסבל יגמר לפני שאפילו נשים לב.

* תחיי בהווה: מה שבדרך כלל מחזיק אותנו שבויים בבלבול הזה הן חרדות ופחדים שנובעים ממחשבות על העבר ועל העתיד. וזאת למרות שהזמן היחיד בו אנו מסוגלים לשלוט על המתרחש הוא ההווה. על מנת לחזור בחזרה למוטב עלינו לחיות את הרגע ולהתמודד עם הדברים שקורים עכשיו בהווה, לתת להווה את מלא תשומת הלב ולחוות אותו.

* היום הוא היום: על מנת לחזור לנורמה עלינו להתחיל לאכול בריא היום ולעזוב את "אוכל האבל" בצד (גלידה ואוכל מהיר סיני), לעשות  ספורט היום, לצאת עם חברות היום, לעשות את מה שצריך להיעשות היום. לא למשך כל השבוע, לא להתחייב לחודש או לשארית החיים אלא היום! בעיקר עם אין לנו חשק לעשות משהו יש לעשותו בכל מקרה (כביסה לדוגמה..).

 בעזרת כל העקרונות הללו החזרה לשגרה והיציאה מתחושת הבלבול הלא נגמרת היא כמעט מובטחת ובכל זאת… אם יש לכם עוד טיפים אני אשמח לשמוע עליהם אז בבקשה תכתבו חזרה בתגובות. מה אתם עושים כשאתם מבולבלים?, וכיצד אתם חוזרים לשגרה? שהיה לכולכם יום קסום.
אתם מוזמנים ליצור איתי קשר באינסטגרם או לכתוב לי  בתגובות גם שם בפייסבוק
 אני אשמח לשמוע מכם על הכל!

-Sapir-