הבחירות של תום
מדריך למתנה המושלמת 2022

שלום לכולם היום אני משתפת כתבת המשך לכתבה מדריך רעיונות למתנה המושלמת 2022.  בלאק פריידי אומנם מאחורינו אבל יש עוד זמן לקנות מתנות לאלו שאנחנו אוהבים ועוד המון מבצעים
לקראת חג המולד, והשנה החדשה . הרגשתי שהרשימה שאני הכנתי פונה בעיקר לנשים ובנות, למרות שכמובן לא בהכרח, אבל רציתי טיפה להרחיב את הרשימה לדברים שפונים גם לגברים בנוסף לנשים ולכן ביקשתי גם מתום לערוך רשימה של דברים שהוא אוהב וממליץ עליהם כמתנה.
אז לקראת חגיגות הזמן הקסום ביותר בשנה, זמן להתכרבל עם משקה חם, וספר, ללבוש סוודרים, אול לצאת לבר עם חברים ולחגוג את שנה החדשה. אני מקווה שהרשימה תשמש אתכם כהשראה למתנות לימי הולדת, לאנשים שאתם אוהבים או לעצמכם כי גם לכם מגיע להתפנק. אני משאירה כאן לינקים להכל ומקווה שתהינו. אז בלי עיקוב נוסף המתנות בהמלצת תום:

1 – ערכת האריו – לפני כשנתיים קניתי לי ולספיר את הסט למתחיל של האריו. הסט מגיע עם קונוס V60 מפלסטיק, קנקן קפה, ופילטרים. כל מה שבאמת צריך בשביל להכין קפה, חוץ מ…

2 – מטחנת קפה ידנית Timemore C2 – כל עוד צרכי הקפה שלכם לא כוללים אספרסו אני ממליץ מאוד לקנות מטחנה ידנית ולטחון את הקפה שלכם בבית רגע לפני שאתם מכינים אותו. ה-C2 של Timemore היא מטחנה ידנית טובה במחיר מאוד תחרותי. 

3 – משקל קפה – כבר פחות הכרחי אבל כלי עזר שימושי למי שרוצה להתביית על מתכון מדויק יותר.

4 – ארנק – ספיר קנתה לי את הארנק הזה לכבוד היום הולדת בשנה שעברה והוא מעולה. 

5 – כוס גלנקרן – כוס יפה. אני אהבתי, אישית.

6 – ארץ ים – בחודשים האחרונים קראתי ארבעה מששת הספרים בסדרת ארץ ים (Earthsea). אני ממליץ על כל אחד ואחד מהם בחום. התמונה כאן היא של אוגדן מאוייר – לא הגרסה שאני קראתי אבל נראה מקסים.

7 – The Great Ace Attorney – משחק שעיקרו הוא טקסט. מי שאוהב סיפורי בלשים יהנה מאוד. סיפורים מעניינים ודמויות כיפיות שקל לאהוב אותן.

8 – אטלס הקפה העולמי – ג'יימס הופמן הוא מומחה לקפה וזוכה עבר בתחרות הבריסטה העולמית. הספר מלא בידע, טיפים וטריוויה שיעניינו גם אנשים שלא חולים על קפה בקטע אובססיבי.

9 – On the Technique of Acting – ספר חבר לספרו של מייקל צ'כוב, 'לשחקן' (To the Actor). הגרסה האמריקאית של 'לשחקן', בהוצאתה המקורית, לא כללה את כל מה שצ'כוב רצה שתכלול. הספר הנ"ל עוזר לפתור את הבעיה. ההסברים קלים (יחסית) להבנה, התרגילים מעולים. מצוין לכל מי שמעוניין ללמוד קצת יותר על משחק. קיים גם תרגום לעברית של 'לשחקן'. אני לא בטוח אם הוא כולל בתוכו את כל החומר שבספר הזה.

10 – A Room of One's Own – מסה פמיניסטית של וירג'יניה וולף הדורשת קריאה והפנמה ותמיד תהיה רלוונטית. אין אדם שלא ירוויח משהו מהקריאה, בין אם זה ממה שוולף מנסה להעביר לבין אם זה רק הנאה מהשפה היפיפייה בה היא שוזרת את מסריה.

עכשיו אני רוצה לשמוע מכם, מה הרעיונות וההמלצות שלכם למתנות?
וכמובן, מה ברשימת המשאלות שלכם לתקופה הזו של השנה או לימי ההולדת שלכם?
והאם קניתם מתנות לחברים ומשפחה לקראת השנה החדשה ותקופת החגים?
אם אתם רוצה לקרוא את רשימת ההמלצות לפריטים שאני מאמינה שיכולים להיות מתנות מדהימות
 לחצו כאן לרשימה המלאה.

-Sapir-